Masaż powięziowy tkanek głębokich w Krakowie

Masaż tkanek głębokich posiada charakter terapeutyczny, często postrzegany jest – błędnie – jako masaż zawsze mocny, twardy i bolesny. Nie stanowi to reguły. W trakcie takiego masażu (znanego także jako głęboki masaż łącznotkankowy) wykorzystujemy warstwowość tkanek, wykonując ruchy i techniki rozciągające, zmieniając długość, napięcie i elastyczność układu mięśniowo-powięziowo-więzadłowego.

Masaż powięziowy, tkanek głębokich Kraków

Głównym celem takiego masażu jest wydłużenie lub skrócenie tkanek miękkich, zmniejszenie napięcia, uelastycznienie mięśni i powięzi. W efekcie dochodzi do zmniejszenia lub zniwelowanie dolegliwości bólowych, poprawy postawy i zakresu ruchu. Istotą oddziaływania jest praca nad przyczyną dolegliwości w postaci niewłaściwego wzorca napięciowego, „sklejenia” się powięzi i tkanek.

Masaż tkanek głębokich wykonywany jest bez użycia środka poślizgowego, w powolnym tempie, często połączonym z ruchem biernym lub czynnym osoby masowanej. Masażysta wykorzystuje opuszki palców i dłoń, a także pięść, łokcie i przedramiona. Masaż ten jest stosowany niezależnie, bądź w ramach bardziej eklektycznego masażu leczniczego.

Skorzystają z niego osoby wykonujące pracę w pozycji siedzącej, cierpiące wskutek bólów i napięć mięśniowych, rwy kulszowej, zmian zwyrodnieniowych i stanów pourazowych.