Masaż / drenaż limfatyczny w Krakowie

To powolny masaż, w którym stosuje się techniki ssąco-przepychające zastoje limfatyczne. Obszarem pracy są węzły chłonne; masażysta rozpoczynając pracę określa właściwą drogę odprowadzającą chłonki. Głównym celem masażu limfatycznego jest zmniejszenie obrzęku i poprawa przepływu limfy.

Masaż, drenaż limfatyczny Kraków

W trakcie takiego masażu stosuje się małe ilości środka poślizgowego. Pacjent jest najczęściej układany na plecach lub w innej wygodnej pozycji. Dbamy o to, by ułożenie ciała było zgodnie z przepływem limfy i by siła grawitacji wspierała przebieg zabiegu. Stosowane techniki nie są bolesne ani szczególnie intensywne. Drenaż limfatyczny obejmuje opracowanie węzłów chłonnych okolicy:

Terapię stosujemy aż do osiągnięcia pożądanego efektu, czyli zniwelowania lub zmniejszenia „opuchlizny”. Przy dużych obrzękach stosujemy kompresjoterapie (bandażowanie), która polepsza i przyśpiesza usunięcie zastojów. Czas wykonywania zabiegu uzależniony jest od rodzaju obrzęku i jego obszaru, mieści się w granicach od 60 do 90 minut. Częstotliwość dobierana jest indywidualnie, po ocenie efektów pierwszego masażu.

Drenaż limfatyczny to właściwy wybór dla osób posiadających widoczne obrzęki, w stanach pooperacyjnych (związanych z usunięciem węzłów chłonnych), po skręceniach i innych urazach.