Masaż relaksacyjny pojedynczo lub dla dwojga w Krakowie

Celem masażu relaksacyjnego jest redukcja napięć, rozluźnienie ciała i odprężenie Klienta. Często nazywany jest też „masażem spa”; zazwyczaj towarzyszy mu muzyka relaksacyjna. 

Masaż relaksacyjny dla wojga - Kraków

W Centrum Masaż możesz wybrać masaż relaksacyjny taki jak:

MASAŻ KLASYCZNY RELAKSACYJNY 

MASAŻ BALIJSKI

MASAŻ LOMI LOMI NUI

MASAŻ AJURWEDYJSKI 

MASAŻ TAJSKI STÓP

REFLEKSOLOGIA

MASAŻ ODŻYWCZY ŚWIECĄ

MASAŻ NA CZTERY RĘCĘ

MASAŻ STÓP 

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI 

W masażu relaksacyjnym używamy technik wykonywanych płynnie, delikatnie lub średnio mocno, przy użyciu większej ilości środka poślizgowego: ciepłej oliwki lub świecy o wybranym zapachu. Zwykle masaż wykonywany jest całościowo (pracując nad ciałem, twarzą, głową i stopami), co pozwala osiągnąć najlepsze efekty. Masażysta stosuje techniki eklektycznie, czerpiąc także z masażu Lomi-Lomi, wykonywanego za pomocą przedramion, długimi, harmonijnymi ruchami.

Czas trwania masażu relaksacyjnego wynosi zazwyczaj od 1 do 2 godzin. To doskonały masaż dla osób borykających się z długotrwałym stresem, doświadczających nerwowości bądź braku energii.

Masaż we dwoje

Z masażu relaksacyjnego skorzystać można we dwoje. To doskonały pomysł na prezent dla partnera lub partnerki. Nie tylko na Walentynki!

Masaż ten wykonuje dwóch masażystów, stosując techniki typowe dla masażu relaksacyjnego (zamiast oliwki zastosować można także aromatyczną świecę!).

Czas trwania dobierany jest indywidualnie, najczęściej taki masaż trwa około godziny.

Masaż balijski

Masaż Balijski należący do masaży orientalnych to unikalny mix wielu technik i rękoczynów w jednym zabiegu. To połączenie klasycznych rękoczynów stosowanych w masażu takich jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wykonywanych rękoma i przedramionami, z elementami ajurwedy, akupresury, refleksoterapii, aromaterapii i rozciągania. Masaż Balijski będąc esencją wiedzy dotyczącej zachowania zdrowia rodem z Indii i Chin, przynosi ukojenie głębokim napięciom mięśniowym oraz stymuluje pracę całego organizmu. Zmienność technik i ich intensywności sprawia, że może być masażem intensywnym, głębokim, ale też uspokajającym układ nerwowy, wprawiającym w stan głębokiej relaksacji.

Korzyści masażu: 

Masaż LOMI LOMI NU

Masaż Lomi Lomi to wykonywany głównie przedramionami tradycyjny masaż hawajski. Współgra on z filozofią polinezyjską, która stawia nacisk na spójność fizyczności z psychiką człowieka, swobodny przepływ energii oraz siłę miłości. Techniki masażu Lomi Lomi, siła nacisku, itp. są na bieżąco dopasowywane do osoby masowanej. Masażysta jest skupiony na sygnałach jakie płyną z ciała klienta, a zatem wsłuchuje się w jego oddech, odczytuje znaki, które wysyła ciało masowanej osoby, itp. i zgodnie z nimi dobiera właściwe ruchy. Masaż ten, poza wprowadzaniem w głęboki stan odprężenia i uwolnienia od negatywnych emocji w ciele, jest idealny dla osób cierpiących na chroniczne bóle kręgosłupa, bóle mięśni oraz głowy, będące skutkami długotrwałego stresu bądź przeżywanych konfliktów wewnętrznych.

Korzyści masażu:

Masaże ajurwedyjskie

1. ABHYANGA

Abhyanga należy do jednych z ważniejszych zabiegów stosowanych w Ajurwedzie, tj. wielowiekowej wiedzy rodem z Indii, dotyczącej zachowania zdrowia. Abhyanga jest masażem obejmującym całe ciało, z użyciem ciepłych, naturalnych olei. Zgodnie z tradycją ajurwedyjską, masaż wykonywany jest w różnych pozycjach ciała, aby usprawnić przepływ energii we w całym organizmie, a przez to pobudzić zdolności samoleczenia. Intensywność, szybkość i rodzaj technik jest, zgodnie z Ajurwedą, dostosowany indywidualnie do potrzeb osoby masowanej. Abhyanga to wyjątkowy masaż, gdzie płynne ruchy masażysty pomagają uwolnić umysł od złych myśli, a mięśnie pobudzić do regeneracji i rozluźnienia.

Korzyści masażu:

2. UPANHASVEDA

Upanhasveda to intensywny ajurwedyjski masaż pleców, karku i ramion, który wykonywany jest w pozycji siedzącej. W czasie masażu uzyskuje się maksymalne rozgrzanie tkanek i mięśni dzięki intensywnej, głębokiej pracy, z użyciem niewielkiej ilości oleju. Skutkuje to na rozluźnianiem nawet najgłębszych warstw mięśniowych. Rytmicznie i harmonijnie wykonywane techniki wprowadzają w stan relaksu i odprężenia. Główny efekt leczniczy masażu, tj. rozluźnienie okolicy karku, pleców czy ramion szczególnie docenią osoby prowadzące siedzący tryb życia. Ten ajurwedyjski masaż to idealna propozycja dla osób zabieganych, spiętych codzienną gonitwą.

Korzyści masażu:

Masaż tajski stóp

Jest wyjątkowym połączeniem akupresury i intensywnych rękoczynów w masażu. To doskonały sposób na niwelowanie nagromadzonych głębokich napiec stop i podudzi. Masaż ten korzystnie wpływa na prace układu krążenia, co szczególnie pomocne jest w przypadku dla osób cierpiących na opuchnięcia w okolicach objętych masażem. Polepsza elastyczność i ruchomość stawów skokowych. Masaż tajski stóp, momentami intensywny i energiczny, a momentami delikatniejszy i kojący, ma niesamowicie relaksujący wpływ na cały organizm.

Refleksologia

Refleksologia stóp to nauka o refleksach, które znajdują się w stopach, a które mają bezpośrednie połączenie ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała. Jest to metoda pracy kciukiem i palcami po tych właśnie refleksach. To swoiste „chodzenie” kciukiem i palcami po stopach z jednostajną siłą ucisku zmiennym kątem działania. Zabieg refleksologii polega na dokładnym “przejściu” terapeutycznym całej stopy. Regularne korzystanie z zabiegów refleksologii ma na celu doprowadzenie naszego systemu do balansu biologicznego, usprawnienie cyrkulacji krwi, wyciszenie układu nerwowego, likwidowanie bólów, odblokowanie zatorów w organizmie poprzez wykorzystanie zdolności samoleczenia.

Masaż odżywczy świecą

Masaż ten posiada charakter kosmetyczny i relaksacyjny. Jego celem jest odżywienie i nawilżenie skóry; dzięki zawartości naturalnych olejków posiada on też wymiar aromaterapeutyczny. W trakcie masażu świecą najczęściej stosujemy techniki typowe dla masażu relaksacyjnego, na życzenie Klienta może to ulec modyfikacji – świece możemy wykorzystać także w trakcie masażu klasycznego, leczniczego i sportowego, zastępując nią środek poślizgowy. Po zakończonym masażu na skórze pozostanie delikatna powłoka odżywcza. Decyzję o prysznicu bądź kąpieli warto odsunąć o kilka godziny, co zagwarantuje skórze możliwość wykorzystania wszystkich substancji odżywczych.

Masaż odżywczą świecą to doskonały wybór dla osób posiadających suchą skórę i zażywających kąpieli słonecznych. Może stanowić satysfakcjonujące uzupełnienie masaży relaksacyjnych.

Masaż na cztery ręce

Wielki stres? Mamy na to rozwiązanie! Walkę z nim podejmie dwóch masażystów, harmonijnie wykorzystujących techniki typowe dla masażu relaksacyjnego. Celem takiego masażu jest relaksacja i odprężenie ciała. Zrealizuje go dwóch masażystów, których praca posiadać będzie uzupełniający się charakter.

Czas trwania takiego masażu określić można indywidualnie, najczęściej nasi Klienci korzystają z zabiegu trwającego ok. godziny.

Masaż stóp

Stopy są niezwykłą częścią naszego ciała: noszą nas, okrywamy je obuwiem, a równocześnie są niezwykle unerwione i wrażliwe na dotyk. Masaż stóp odpręża, pozytywnie wpływa na organizm i samopoczucie, może także niwelować ból.

Masaż ten często wybierają Klienci wykonujący pracę w pozycji stojącej (można połączyć go z masażem łydek). W zależności od indywidualnych potrzeb, możemy skoncentrować się na relaksacji, terapii urazów lub stymulacji układu limfatycznego.