Masaż leczniczy w Krakowie

Celem masażu leczniczego jest poprawa stanu zdrowia fizycznego i stanu psychicznego Pacjenta. Jako naturalna metoda leczenia, popularna w pierwszych dekadach XX wieku, dziś słusznie cieszy się rosnącym zainteresowaniem i uznaniem środowisk medycznych. To właściwy wybór dla osób borykających się z bólem o wyższej intensywności, konsekwencjami urazów, obrzękami i zanikiem mięśni.

Masaż leczniczy Kraków

Masaż leczniczy poprzedza zawsze wizualna ocena sylwetki i diagnostyka palpacyjna tkanek, na tej podstawie masażysta dobiera właściwy kierunek masażu, mający na celu usunięcie przyczyny danych dolegliwości. Najlepsze efekt osiągnąć można korzystając z serii takich masaży, realizowanych regularnie w określonym odstępie czasowym. Zasada ta zapewnia potrzymanie wypracowanego stanu, umożliwiając przy tym właściwą regenerację.

W przypadku masażu leczniczego każdy terapeuta indywidualnie dobiera stosowane techniki, tak by uzyskać pożądany efekt. Oznacza to zazwyczaj wykorzystanie technik masażu klasycznego, segmentarnego, masażu tkanek głębokich, terapii punktów spustowych i masaż izometryczny.

Pacjenci po raz pierwszy korzystający z masażu leczniczego zazwyczaj zgłaszają następujące problemy:

To właściwy wybór dla osób borykających się z bólem i trwałym dyskomfortem, po złamaniach, wypadkach, jak dla cierpiących na bóle reumatyczne. Masaż terapeutyczny można wykonać całościowo jak i częściowo.