Masaż sportowy w Krakowie

Masaż sportowy dedykowany jest przede wszystkim dla osób uprawiających sport – zawodowo bądź amatorsko. Jego celem jest zapobieganie stanom patologicznym, pojawiającym się wskutek dużych przeciążeń.

Masaż ten stanowi jedną z form odnowy biologicznej, w zależności od wyznaczanych mu celów wyróżniamy masaż treningowy, przed zawodami, startowy, powysiłkowy oraz podtrzymujący.

Masaż sportowy Kraków

Realizuje on trzy podstawowe funkcje: rozgrzewającą (zapobiegając kontuzji poprzez przygotowanie aparatu mięśniowo-więzadłowego), regeneracyjną (przyspieszania regeneracji po dużym wysiłku) i terapeutyczną (po urazach i kontuzjach, wspomagając powrót do stanu początkowego).

Częstotliwość i siłę masażu dobieramy w zależności od uprawianej dyscypliny, płci, budowy i wagi ciała oraz cyklu treningowego. Masaż ten wykonuje się w okresie całego cyklu treningowo-startowego: w czasie oczekiwania na zawody, w stanie przejściowym, w trakcie rekonwalescencji, a także w celach relaksacyjnych.

Rezerwuj wizytę online,  klikając w prawym górnym rogu, czerwony przycisk.   Zobacz opis innych usług z prawej strony lub poniżej na urządzeniach mobilnych.