Terapia wisceralna - narządów wewnętrznych w Krakowie

Diagnostyka i terapia narządów wewnętrznych to często jedna ze składowych usunięcia dysfunkcji oraz dolegliwości bólowych w obrębie ciała. Czy ból prawego lub lewego barku, głowy , szyi, kolan i kręgosłupa może mieć przyczynę w jamie brzusznej?

Czym jest terapia wisceralna i na czym polega?

Najprościej rzecz ujmując, jest to lecznicza praca manualna w obrębie brzucha i klatki piersiowej.  Narządy wewnętrzne wykonują własne ruchy zwane motylnością. Poruszają się poprzez skurcze i rozkurcze przepony w procesie oddechowym – to nazywamy mobilnością. Narządy połączone są ze sobą poprzez system więzadeł i powięzi, przez co wzajemnie na siebie działają. Kiedy zaburzona jest mobilność lub motylność jednego narządu, wpływa to również na zmianę strukturalną w obrębie sąsiadujących struktur. Narządy nie są połączone tylko między sobą, przyczepiają się również do elementów kostnych i powięziowych, które oddziaływują na inne, dalsze struktury w systemie mięśniowo-powięziowym. Dlatego często praca lokalna w obrębie bolącego barku przynosi krótkotrwały efekt. Należy spojrzeć na brzuch i klatkę jako centrum, z którego wyrastają kończyny dolne i górne oraz szyja i głowa, która poprzez układ nerwowy zarządza procesami w ciele. Dzięki pracy między innymi na dysfunkcyjnych więzadłach, na których „wiszą” narządy, doprowadzamy do równowagi strukturalnej w tkankach.

Kto skorzysta z terapii trzewnej?

Terapia wisceralna jest dedykowana dla osób, które odczuwają dolegliwości takie jak:

- napięcie oraz ból w obrębie brzucha

- objawy zgagi, refluks

- wzdęcia, zaparcia, biegunki

- bolesne miesiączki

- problemy z regeneracją organizmu

- problemy trawienne

- ból w obrębie lędźwi, krzyża

- bóle głowy, szyi

- niespecyficzne dolegliwości bólowe w obrębie ciała

- zastoje limfatyczne

Organizm traktujemy jako złożoną całość, dlatego wizyta zawsze poprzedzona jest dokładnym wywiadem i diagnostyką, co pozwala określić konkretne przyczyny problemu. Łącząc inne techniki masażu, terapii i pracy w obrębie brzucha, likwidujemy problem najbardziej w danym momencie obciążający organizm.

Z terapii narządów wewnętrznych skorzystać można bez względu na płeć.

Jak przygotować się do terapii trzewnej?

Nie wymaga ona specjalnego przygotowania, jest jednak kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, by poprawić komfort przeprowadzanego zabiegu. Na ok. 2 h przed zabiegiem najlepiej nie spożywać obfitego posiłku. Warto założyć wygodną,  komfortową bieliznę. 

Przeciwskazania do terapii wisceralnej:

- gorączka,

- ostre infekcje,

- zakrzepica,

- kolka nerkowa,

- krwawienia (również z żołądka),

- niedrożność jelit,

- gruźlica,

- choroba nowotworowa,

- kamica nerkowa,

- kamica żółciowa.