Masaż klasyczny w Krakowie

Masaż klasyczny posiada charakter uniwersalny, stosowany jest w celu łagodzenia dolegliwości związanych ze stresem, jak i w przypadku umiarkowanych dolegliwości bólowych. Posiada on historię, jego współczesna postać wiele zawdzięcza pracy Pehra H. Linga, szwedzkiego lekarza i prekursora rehabilitacji; oraz Johana Metzgera, holenderskiego lekarza i fizjoterapeuty. Był podstawą rozwoju bardziej wyspecjalizowanych masaży.

Masaz klasyczny Krakow

Masaż klasyczny wpływa na układ nerwowy, krwionośny i limfatyczny, zwiększa elastyczność mięśni. Może być wykonany całościowo lub częściowo – masując wybrane partie ciała. W trakcie zabiegu masażysta odpowiednio dobiera stosowane techniki, intensywność i siłę nacisku, osiągając wskazany efekt: pobudzający, regeneracyjny, rozluźniający, wyciszający lub uelastycznienia mięśni.

W trakcie masażu wykorzystuje się niewielką ilość środka poślizgowego, oliwki bądź talku.

Stosowane techniki obejmują: ucisk, ugniatanie, roztrząsanie, wibrację i głaskanie; osiągany efekt zależy od ich kolejności, długości stosowania danej techniki i jej natężenia.

Masaż klasyczny to doskonały wybór dla osób borykających się z napięciem mięśniowym, wadami postawy, problemami z kręgosłupem, nadwagą i nerwobólami.