Masaż Kraków oferta

Wybierasz się na masaż pierwszy raz w życiu? Szukasz nowego, innego miejsca w Krakowie, gdzie skorzystasz z masażu? A może chcesz podarować voucher upominkowy na masaż  dla bliskiej osoby i nie wiesz co i jak? Poniżej przewodnik, który przeprowadzi Cię od A do Z .

 Pełną ofertę Centrum Masaż Kraków znajdziesz po prawej stronie lub na telefonie na samym dole.

Masaż Kraków - masażysta Michał Kotra

Jak przygotować się do masażu?

Jaki masaż wybrać?

W teorii wydaje się to proste zadanie, natomiast w praktyce jest inaczej. Po pierwsze, zastanów się jaki główny efekt chcesz osiągnąć po masażu. Jest wiele rodzajów masaży ale upraszczając, możemy je podzielić na dwie grupy. Pierwszą z nich są masaże relaksacyjne, oczywiście jak sama nazwa wskazuje, możesz po nich spodziewać się efektu: relaksu, odprężenia i regeneracji. Uogólniając, masaż relaksacyjny jest delikatny, wykonywany płynnymi, przyjemnymi ruchami z wykorzystaniem dużej ilości środka poślizgowego, zazwyczaj oliwki. Najczęściej jest on całościowy i trwa minimum godzinę. Ciało przykryte jest ręcznikiem i odsłaniane są poszczególne partie, objęte masażem. Okolice intymne są przykryte ręcznikiem i nie są objęte masażem. Drugą grupą jest masaż i terapia lecznicza. W tym przypadku, efekt jaki chcemy osiągnąć to zlikwidowanie najczęściej dolegliwości bólowych oraz poprawę możliwości regeneracyjnych organizmu. Zawsze zaczynamy od wywiadu i diagnostyki palpacyjnej oraz z wykorzystaniem odruchów układu nerwowego do ustalenia precyzyjnie przyczyny. W pracy z nastawieniem leczniczym bierzemy pod uwagę triadę zdrowia co oznacza, że w zależności od potrzeby organizmu i jego problemu możemy pracować poprzez: masaż z tkankami miękkimi, terapie wisceralną z brzuchem oraz prace z mentalem i emocjami. Najczęstsze problemy to bóle głowy, bóle i napięcia mięśniowe, przewlekłe bóle stawowe, problemy trzewne (wzdęcia, zaparcia, zgaga, refluks, bolesne miesiączki), obrzęki (drenaż limfatyczny).

Wiadomo, że poprzez masaż relaksacyjny też możemy osiągnąć jakiś efekt leczniczy i na odwrót . Jeśli jest potrzeba możemy przeplatać w trakcie. Musisz jednak określić czas pierwszej wizyty i główny cel, który ewentualnie możemy zmienić w takcie. Druga wizyta jest już prosta bo będziesz wszystko wiedzieć a resztę Ci doradzimy i zaplanujemy.

Możemy tu jeszcze krótko wspomnieć o kosmetycznym działaniu, takim jak masaż bańką chińską (ujędrniający skórę).

Co zabrać na masaż?

Wybierając Centrum Masaż Kraków, nie musisz nic zabierać ze sobą. W gabinecie będzie czekać na ciebie ręcznik do przykrycia, ewentualnie ręczniki pod prysznic, woda i miejsce gdzie możesz po masażu posiedzieć i dojść do siebie. Zabierz jedynie dobry humor i  nastawienieJ

Czy do masażu muszę się rozbierać?

Przy  wykonywaniu masażu relaksacyjnego, ujędrniającego bańką chińską, klasycznego odsłonięcie danych partii ciała jest konieczne, gdyż wykorzystujemy oliwkę jako środek poślizgowy. Przy pracy leczniczej często nie potrzebujemy środka poślizgowego. Jeśli nie chcesz się rozbierać lub w przypadku gdy nie ma takiej możliwości np. masaż w miejscu pracy czy na  evencie , zabieg przeprowadzamy jest na specjalnym krześle do masażu przez ubranie. Zresztą w gabinecie jeśli chcesz też możemy wykonać masaż w ubraniu w pozycji siedzącej. Najwygodniej dla masażysty jest gdy zdejmiesz: łańcuszek, bransoletkę, pierścionek, zegarek itp.. Zepnij włosy, by nie zostały ubrudzone oliwką.

Ile czas przed masażem nie powinienem jeść?

Dla masażysty / terapeuty nie ma to większego znaczenia, jaki czas minął od ostatniego posiłku. Zazwyczaj zalecamy ostatni obfity posiłek, maksymalnie do 40  minut przed masażem. Jeśli wiemy ze  będziemy wykonywać terapie wisceralną czyli prace z jamą  brzucha, czas ten powinien być dłuższy godzinę przed, gdyż zależy od tego twój komfort.  Od razu podkreślę, że nie przyjmujemy osób pod wpływem alkoholu.

Jak się umówić na wizytę?

Myślę, że po zapoznaniu się z powyższymi zagadnieniami, wiesz więcej niż trzy minuty wcześniej 🙂 Umów wizytę online, klikając czerwony przycisk w prawym górnym rogu. Jeśli chcesz się dowiedzieć czy będziemy w stanie rozwiązać twój problem, możesz umówić się na konsultacje i diagnostykę.