Masaż Kraków oferta

Wybierasz się na masaż pierwszy raz w życiu? Szukasz nowego, innego miejsca w Krakowie, gdzie skorzystasz z masażu? A może chcesz podarować voucher upominkowy na masaż  dla bliskiej osoby i nie wiesz co i jak? Poniżej przewodnik, który przeprowadzi Cię od A do Z .

Jeśli pragniesz chwili oderwania od zgiełku codzienności i zadbania o swoje ciało oraz umysł, to trafiłeś we właściwe miejsce. Nasz kameralny gabinet to nie tylko przestrzeń, gdzie masaż staje się sztuką, ale także miejsce, w którym dbamy o każdy detal, aby Twoja wizyta była niezapomnianym doświadczeniem.

Co wyróżnia nas spośród innych gabinetów masażu? Po pierwsze, nasze niewielkie rozmiary, które sprawiają, że atmosfera jest tu intymna i przyjazna. Dodatkowo, nasz innowacyjny podgrzewany stół do masażu gwarantuje nie tylko komfort, ale i uczucie błogiego ciepła nawet podczas najchłodniejszych dni.

W naszym gabinecie masażu kładziemy duży nacisk na masaż leczniczy.  Zespół doświadczonych masażystów i fizjoterapeutów specjalizuje się w łagodzeniu bólów pleców, głowy, nóg czy barku. Pragniemy nie tylko przynieść Ci ulgę, ale także zająć się przyczyną Twoich dolegliwości, dlatego przed każdym zabiegiem przeprowadzamy dokładny wywiad i diagnostykę.

Nie zapominamy także o sferze relaksacyjnej. Nasze masaże relaksacyjne to podróż w krainę spokoju, pozwalająca zapomnieć o stresie i napięciu dnia codziennego. Nasza strefa relaksacyjna to miejsce, gdzie każda wizyta staje się prawdziwym rytuałem odprężenia.

Zespół, złożony z czterech pasjonatów masażu, jest gotów dostosować każdą wizytę do Twoich indywidualnych potrzeb. A jeśli wciąż się zastanawiasz, czy warto, to zachęcamy Cię do przeczytania opinii naszych klientów na naszej stronie internetowej, google, booksy. Ich doświadczenia są najlepszym dowodem na skuteczność naszych usług.

Nie zwlekaj dłużej! Umów się na wizytę w gabinecie masażu i doświadcz harmonii ciała i umysłu. Odkryj, dlaczego nasz gabinet jest wyjątkowy. Czekamy na Ciebie z niecierpliwością!

Aleja Pokoju 4, Kraków

Masaż Kraków - masażysta Michał Kotra

Jak przygotować się do masażu?

Jaki masaż wybrać?

W teorii wydaje się to proste zadanie, natomiast w praktyce jest inaczej. Po pierwsze, zastanów się jaki główny efekt chcesz osiągnąć po masażu. Jest wiele rodzajów masaży ale upraszczając, możemy je podzielić na dwie grupy. Pierwszą z nich są masaże relaksacyjne, oczywiście jak sama nazwa wskazuje, możesz po nich spodziewać się efektu: relaksu, odprężenia i regeneracji. Uogólniając, masaż relaksacyjny jest delikatny, wykonywany płynnymi, przyjemnymi ruchami z wykorzystaniem dużej ilości środka poślizgowego, zazwyczaj oliwki. Najczęściej jest on całościowy i trwa minimum godzinę. Ciało przykryte jest ręcznikiem i odsłaniane są poszczególne partie, objęte masażem. Okolice intymne są przykryte ręcznikiem i nie są objęte masażem. Drugą grupą jest masaż i terapia lecznicza. W tym przypadku, efekt jaki chcemy osiągnąć to zlikwidowanie najczęściej dolegliwości bólowych oraz poprawę możliwości regeneracyjnych organizmu. Zawsze zaczynamy od wywiadu i diagnostyki palpacyjnej oraz z wykorzystaniem odruchów układu nerwowego do ustalenia precyzyjnie przyczyny. W pracy z nastawieniem leczniczym bierzemy pod uwagę triadę zdrowia co oznacza, że w zależności od potrzeby organizmu i jego problemu możemy pracować poprzez: masaż z tkankami miękkimi, terapie wisceralną z brzuchem oraz prace z mentalem i emocjami. Najczęstsze problemy to bóle głowy, bóle i napięcia mięśniowe, przewlekłe bóle stawowe, problemy trzewne (wzdęcia, zaparcia, zgaga, refluks, bolesne miesiączki), obrzęki (drenaż limfatyczny).

Wiadomo, że poprzez masaż relaksacyjny też możemy osiągnąć jakiś efekt leczniczy i na odwrót . Jeśli jest potrzeba możemy przeplatać w trakcie. Musisz jednak określić czas pierwszej wizyty i główny cel, który ewentualnie możemy zmienić w takcie. Druga wizyta jest już prosta bo będziesz wszystko wiedzieć a resztę Ci doradzimy i zaplanujemy.

Możemy tu jeszcze krótko wspomnieć o kosmetycznym działaniu, takim jak masaż bańką chińską (ujędrniający skórę).

Co zabrać na masaż?

Wybierając Centrum Masaż Kraków, nie musisz nic zabierać ze sobą. W gabinecie będzie czekać na ciebie ręcznik do przykrycia, ewentualnie ręczniki pod prysznic, woda i miejsce gdzie możesz po masażu posiedzieć i dojść do siebie. Zabierz jedynie dobry humor i  nastawienieJ

Czy do masażu muszę się rozbierać?

Przy  wykonywaniu masażu relaksacyjnego, ujędrniającego bańką chińską, klasycznego odsłonięcie danych partii ciała jest konieczne, gdyż wykorzystujemy oliwkę jako środek poślizgowy. Przy pracy leczniczej często nie potrzebujemy środka poślizgowego. Jeśli nie chcesz się rozbierać lub w przypadku gdy nie ma takiej możliwości np. masaż w miejscu pracy czy na  evencie , zabieg przeprowadzamy jest na specjalnym krześle do masażu przez ubranie. Zresztą w gabinecie jeśli chcesz też możemy wykonać masaż w ubraniu w pozycji siedzącej. Najwygodniej dla masażysty jest gdy zdejmiesz: łańcuszek, bransoletkę, pierścionek, zegarek itp.. Zepnij włosy, by nie zostały ubrudzone oliwką.

Ile czas przed masażem nie powinienem jeść?

Dla masażysty / terapeuty nie ma to większego znaczenia, jaki czas minął od ostatniego posiłku. Zazwyczaj zalecamy ostatni obfity posiłek, maksymalnie do 40  minut przed masażem. Jeśli wiemy ze  będziemy wykonywać terapie wisceralną czyli prace z jamą  brzucha, czas ten powinien być dłuższy godzinę przed, gdyż zależy od tego twój komfort.  Od razu podkreślę, że nie przyjmujemy osób pod wpływem alkoholu.

Jak się umówić na wizytę?

Myślę, że po zapoznaniu się z powyższymi zagadnieniami, wiesz więcej niż trzy minuty wcześniej 🙂 Umów wizytę online, klikając czerwony przycisk w prawym górnym rogu. Jeśli chcesz się dowiedzieć czy będziemy w stanie rozwiązać twój problem, możesz umówić się na konsultacje i diagnostykę.